Latest topics
» Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm
Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm Clock-10Thu Mar 05, 2020 12:02 pm by Gjithesia

» Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin
Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm Clock-10Thu Mar 05, 2020 11:26 am by Gjithesia

» Si të dallojmë/dalloshë kur dikush/ose ju është/jeni nën kontroll të lower enteti
Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm Clock-10Sun Mar 01, 2020 5:22 pm by Gjithesia

» Një lutje për një Shqipëri pa energji negative.
Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm Clock-10Sun Mar 01, 2020 5:20 pm by Gjithesia

»  Kush jan ata që na qeverisin
Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm Clock-10Sun Mar 01, 2020 5:16 pm by Gjithesia


Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm

View previous topic View next topic Go down

Gjithesia
Gjithesia
Admin
Posts : 31
Join date : 2020-02-09
https://redrays.forumotion.me

PostGjithesia Thu Mar 05, 2020 12:02 pm

Nëse nuk është vërtet e qartë, më lejoni të sqaroj:TË TJERËT NUK JU KUPTOJNË.Ju nuk jeni të veçantë, kjo nuk ju vë mbi një pako, nuk ju bën më të mirë se pjesa tjetër ose i bën pjesën tjetër  budallejnë.Kjo është egoja. Egoja nuk është ndryshe; Kjo është normale këtu.Ju erdhën këtu me një qëllim të veçantë, diçka ndryshe nga sa jetojnë të tjerët në këtë planet.Të tjerët po përpiqen të mbijetojnë, dhe ju po përpiqeni ta ndryshoni atë për ta.Dhe, pasi ata kontrollohen nga mendja, ata nuk do t'ju kuptojnë.Kurrë.Sidoqoftë, ata do të përpiqen të ju ndryshojnë për dikë që mund ta kuptojnë dhe kjo shkon në dëmin tuaj për t'i lejuar ata ta bëjnë këtë.Varet nga ju ta kuptoni veten.Në qoftë se nuk e bëni, do të humbni.Si dikush që humbi për një kohë të gjatë, unë mund ta dëshmoj këtë.Pa e kuptuar veten, si ndryshon nga pjesa tjetër, dhe se nuk do të merreni si bazë  jetës në Tokë, do të ndjeheni shumë të irrituar duke provuar të përshtateni ose të përpiqeni të gjeni dikë si vetia.NUK KA ASNJË TJETËR SI TY.

Sharon Stewart

View previous topic View next topic Back to top

Create an account or log in to leave a reply

You need to be a member in order to leave a reply.

Create an account

Join our community by creating a new account. It's easy!


Create a new account

Log in

Already have an account? No problem, log in here.


Log in

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum