Latest topics
» Kemi të gjithë një qëllim por jemi të ndryshëm
Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin Clock-10Thu Mar 05, 2020 12:02 pm by Gjithesia

» Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin
Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin Clock-10Thu Mar 05, 2020 11:26 am by Gjithesia

» Si të dallojmë/dalloshë kur dikush/ose ju është/jeni nën kontroll të lower enteti
Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin Clock-10Sun Mar 01, 2020 5:22 pm by Gjithesia

» Një lutje për një Shqipëri pa energji negative.
Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin Clock-10Sun Mar 01, 2020 5:20 pm by Gjithesia

»  Kush jan ata që na qeverisin
Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin Clock-10Sun Mar 01, 2020 5:16 pm by Gjithesia


Kryeëngjëlli Maikëll:Light-workers janë me Zotin

View previous topic View next topic Go down

Gjithesia
Gjithesia
Admin
Posts : 31
Join date : 2020-02-09
https://redrays.forumotion.me

PostGjithesia Thu Mar 05, 2020 11:26 am

Unë botova: Punëtorët e dritës(lightworkers) janë këtu si përfaqësues të galaktikës, jo viktima të injorancës së Tokës.
Ky është Archangel Michael me një mesazh për punëtorët e dritës, që kanë zbritur në tokë në këtë kohë janë Bartës të së Vërtetës, jo viktima të rrethanave.

Lidhja me shpirtin është e nevojshme për të ndryshuar,në këtë ndriçim të ri. Pa lidhje me shpirtin ju jeni akoma çfarë keni mësuar, një rol apo role që po luani. Autenticiteti është ajo që ju kërkoni në veten tuaj - e vërteta juaj, Drita juaj e brendshme.
Ky është një udhëtim guximi. Guximi për të ndryshuar gjithçka që keni mësuar, gjithçka që keni menduar se dini, gjithçka që keni menduar se ishit, të qëndroni në një tokë të re, tokën e re të së vërtetës, realitetin e ri që po vjen tani në planetin tuaj.
Ne ju mbështesim ndërsa ju ndërmarrni hapa për të ndryshuar. Ndryshimi është i vështirë për ata që janë indoktrinuar në gënjeshtra, por megjithatë ato janë të rëndësishme.
Energjitë e rinovimit mbështesin udhëtimin tuaj, duke ju shtyrë ndërsa shpirti juaj ju çon drejt saj
Ju jeni udhëheqësit e njerëzimit tani, jo presidentët tuaj, as figurat tuaja sociale - jeni ju që keni këtë përgjegjësi me njerëzit tuaj - jeni ju që keni zgjedhur ta bëni këtë shumë kohë më parë.
Ju keni studiuar, jen përgatitur dhe rimishëruar në Tokë në kohë të ndryshme, për të ndihmuar në ndryshimin e rrjedhës së njerëzimit gjatë atyre epokave.
Ju keni një ide se si trupat dhe mendjet e dimensioneve më të vogla mendojnë dhe ndjejn, ju keni praktikuarë të ndjeni energjitë më të ulëta dhe t'i përshtatni ato.
Pastaj u largove. Ju u kthyet në sferat më të larta, botët e tjera dhe dimensionet e tjera, ku keni punuar dhe studiuar më shumë për t'u përgatitur për sfidën tuaj të fundit: jeta në Tokë në një kohë kur një specie është afër  vdekjes.
Po, njerëzit  janë degraduar nga ADN e dyfishtë,të qënievie të tjera.
Kjo është pothuajse vdekje për një njeri pasi trupi i njeriut mund të nxjerrë 12 fijet e ADN-së pa vështirësi, në të vërtetë, një gëzim i gëzuar.
Ju u përgatitët të vini këtu, u përgatitët të kuptoni se çfarë do të luftonit, ju u përgatitët të ishit këtu në këtë moment të rëndësishëm të historisë së galaktikës.
Ju keni ardhur të jeni zotërues të së vërtetës.
Keni ardhur për të luftuar errësirën.
Ju jeni qenie të fuqishme, më shumë se sa do ta kuptonit ndonjëherë nga perspektiva juaj e frekuencës së ulët, por ju jeni.
Ju jeni dashamirët e universit tani, pasi keni marrë përsipër luftën që shumë të tjerë s'donin.
Ju e dinit se ishte e rëndësishme për këtë planet dhe për gjithë njerëzimin, sepse ne jemi të gjithë Një.Njerëzit janë një familje, një trup në një trup më të madh të quajtur Zoti.Është dekret që të ngrihesh nga ëndrra nën të cilën jetojnë të tjerët.Është dekret.Ndryshoni mendjen.Pyetni gjithçka që ju gjeni dhe pyesni, "A është kjo  dashur?Mendjet tuaja të frikësuara ju kanë dhënë përshtypjen e gabuar se çfarë është dashuria, por dashuria është e pastër, dashuria  fal, dashuria nuk sulmon, dashuria është lumturi dhe pranimi i gjithçkaje.Mendjet tuaj janë dominuar nga e keqja për aq kohë sa ju nuk e mbani mënd dashurinë.Kështu që ju nuk e mbani mend veten.Këto vitet e ardhshme do të jenë një zgjim i shkëlqyer për të gjithë ju si ushtarë të Dritës.Po vjen.Pagëzimi po vjenë.Pastrimi i gjithçkaje në një formë më të pastër.Kur të gjithë do rikujtoni veten përsëri.Ne ju mbështesim në punën tuaj për të kujtuar veten tuaj dhe për të ndryshuar mendimet tuaja në Dritë më të lartë.Ne jemi të gjithë NJË.Ne punojmë së bashku si një njësi e fortë kundër së keqes, kundër errësirës.Ju jeni udhëheqësit tanë. Ne dërguam në Tokë më të mirën që mundëm.
Une mbetem,
Kryeëngjëlli  Michael i Dritës më të lartë.

© Sharon and Ivo of Vegan

Marsë/1/2020

View previous topic View next topic Back to top

Create an account or log in to leave a reply

You need to be a member in order to leave a reply.

Create an account

Join our community by creating a new account. It's easy!


Create a new account

Log in

Already have an account? No problem, log in here.


Log in

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum